SILVER & METAL / Silver / Cup 6721059
nr 672 1059
CUP
silver, 1833, gilt, height: 7, 5,
Silver, 1833, förgylld, höjd: 7, 5
1000
SEK 2000
Monday December 6 2010
at 19:09:58
1.200 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.900 kr
- Thema-auction
Dec 6
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
CUP
Read more about Silver
nr 672 1059
CUP
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 2000 |
Monday December 6 2010 |
- Thema-auction
Dec 6
Silver
Silver
Silver